Doporučujeme
před 3 dny

Platové stropy? Peníze ve sportu nevyhrávají, říká Tůma. Boleslav už nechce blamáž

Loňská a letošní Mladá Boleslav? Jako noc a den... Zatímco před rokem touto dobou živořila, letos patří ke špičce extraligové tabulky. „Obtisklo se to v nás, nikdo nechce podobný zážitek opakovat,“ míní generální manažer Jan Tůma. Zároveň mluví o hráčském kádru, spolupráci Tomáše Vlasáka a Martina Ševce nebo o rekonstrukci místního zimáku.

fangear.cz

před 3 hod

Oslabené Vary nepolevují, Kladno poprvé slavilo. Šlágr kola pro Vítkovice

Své první výhry v probíhajícím ročníku Extraligy dorostu se v 15. kole dočkalo Kladno. To vedoucí Energie naopak letos ještě neprohrála a své bodové konto navyšuje i v situacích, kdy do utkání nastupuje s dvanácti hráči v poli. Ve skupině B se do čela tabulky dostaly Vítkovice a Kometa se dotahuje na nejlepší trojici.

před 5 hod

Charvát prochytal Tygry do čela ELJ. Přerov po skalpu Varů ztrácí jen bod!

Po sobotním kole se v juniorské extralize mění lídr. Třinec na východočeském tripu nezískal ani bod, a tak ho po nájezdovém triumfu nad Kometou střídá Liberec! Na chvostu tabulky ještě ke střídání nedošlo, ale Přerov potvrdil skvělou formu porážkou rozjetých Karlových Varů a Slavii už dýchá na záda.

před 12 hod

Nečekaný hrdina šlágru v Třinci. Byl jsem nervózní a ztuhlý, líčí Michajlov

Nečekaný hrdina zápasu Sparty proti Třinci. Do posledních minut sledoval duel ze střídačky, po čtvrté sérii nájezdů na něj trenéři ale ukázali a on čelil dalším čtyřem sériím, nakonec byl tento tah povedený. Pražané si v dovednostní disciplíně vybojovali druhý bod, a to zásluhou právě Martina Michajlova a vítězného nájezdu Romana Horáka.

včera

Jako den a noc. Škorvánek po přestřelce vychytal nulu: Na TELH se těžko zvyká

Stanislav Škorvánek si může oddechnout. Jeho nula proti Litvínovu je probuzením z noční můry, kterou zažil při poslední šestnáctigólové přestřelce s Vítkovicemi. Tehdy nastoupil do druhé třetiny, během dvou minut třikrát inkasoval a z absurdního duelu si odnesl 69% úspěšnost zákroků. O to více potěší třetí extraligová nula v sezoně, více jich má pouze sparťanský Josef Kořenář. Po zápase promluvil o přetvářce introverta i extraligové adaptaci.

před 2 dny

V dorostu zářili gólmani i střelci hattricků. Východ má nového lídra

Hned pět gólmanů ve 14. kole Extraligy dorostu vychytalo čisté konto. Neskóroval například Třinec, který se tak z čela skupiny B propadl na třetí místo. Ani v ofenzivě nebyla o zajímavé chvíle nouze. Vojtěch Švancar nastřílel hattrick už za devět minut a Filipu Kinterovi k tomu také stačila jedna třetina.

před 2 dny

Forma jako řemen! Nejlepší střelec Komety profrčel libereckou obranou

Poslední dobou byl v kurzu spíš jeho bratr Jakub, ani na Adama Zbořila by se však nemělo zapomínat. Útočník Komety je aktuálně ve skvělé formě a už teď má na kontě víc gólů než za celou minulou sezonu. V Liberci přidal šestý, když na vlastní polovině nakopl motory a dovezl puk až do brány.

před 2 dny

První mezi chlapy. Gól nadějného juniora však Plzni nestačil

Moc důvodů k radosti v Plzní není, jeden se však v pátečním utkání přeci jen našel. 17letý útočník Max Pšenička letos sbírá první starty mezi dospělými. Narozeniny má až v lednu, dárek si ale nadělil už teď – ve Vítkovicích svou první extraligovou trefou snižoval na 2:1.

před 2 dny

Nový start po Hlinkovi: Osmnáctka se ukáže v Táboře i s dvěma debutanty

Stříbrná radost z Hlinka Gretzky Cupu je v tuto chvíli už „dávnou“ minulostí, česká reprezentace do 18 let se pustí do pokračování ročníku bez zámořských krajánků. V listopadu se představí domácím fanouškům na skvěle obsazeném turnaji pěti zemí v Táboře a Soběslavi, kam dorazí i Američané.

před 2 dny

Šlágr pro Spartu, lídr si upevnil pozici. Kometa v Liberci zamezila obratu

Tipsport extraliga se přehoupla do své druhé čtvrtiny, znovu tak byla k vidění repríza loňského semifinále mezi Oceláři a Spartou. Tu po nájezdech zvládli Pražané. Dynamo si na kladně upevnilo pozici na čele tabulky a Mountfield pátým triumfem v řadě proklouzl do TOP 4. Liberec proti Kometě stáhl tříbrankové manko, nakonec však nebere ani bod.

před 2 dny

Power Rankings: Slavia už i před Porubou

Loni – přesně touto dobou – se Slavia krčila na předposledním místě Maxa ligy: s celkem čtyřmi výhrami a dvanácti porážkami. Letos se pyšní bilancí deseti vítězství a čtyř proher, což jí stačí na průběžnou čtvrtou příčku. Na stejné pozici najdete Pražany i v aktualizovaném vydání Power Rankings.

před 2 dny

Úleva pro Motor: spící Dán se připomněl vítězným gólem

V první čtvrtině základní části Tipsport extraligy se sice blýskl jedním hattrickem, jenže... Další góly nepřidal. Dánský reprezentant Nick Olesen zůstával za očekáváním, po pátečním kole se mu ale může psychicky ulevit: nádhernou individuální akcí totiž v prodloužení vystřelil Motoru první letošní venkovní vítězství.

před 2 dny

Hokej od 12:00? Sapoušek: Doufám, že jsme děti nalákali

Extraligové utkání v pátek od 12 hodin? Vše je jednou poprvé. Do karlovarské KV Areny si našlo cestu 5 520 diváků, z toho naprostou většinu tvořili žáci regionálních základních škol. Přihlíželi nikterak záživnému utkání. Bez ohledu na výsledek to v hale ale celý zápas hučelo a při každé akci se žáci radovali a povzbuzovali, a to včetně asi stovky „hostujících“ studentů z Českých Budějovic.

před 2 dny

Hotovo! Motor a Pardubice potvrdily VÝMĚNU roku

Už je to oficiální. České Budějovice a Pardubice čeří extraligové vody výměnou hvězdných centrů: Tomáš Zohorna míří do Motoru, opačným směrem putuje mistr světa Jáchym Kondelík.

před 2 dny

Rána pro Litvínov! Tři útočníci jdou na operaci

Ondřej Jurčík, Pawel Zygmunt a Lukáš Vopelka ještě v tomto týdnu shodně podstoupí operaci. Všichni tři zmínění útočníci budou extraligovému Litvínovu chybět minimálně v řádu týdnů.

před 2 dny

Hokej v číslech: TOP 10 centrů na buly

Nejvyšší úspěšnost na vhazování si krátce po úvodní čtvrtině základní části Maxa ligy drží Radim Toman – dvorní centr Tomáše Čachotského v Jihlavě dosud vyhrál 156 vhazování z celkových 255.